Усі товари
До деяких представників декоративної флори ставлення дуже неоднозначне, але винні в цьому не лише забобони. Наприклад, чому не можна тримати вдома диффенбахию? Справа в тому, що рослина досить токсичне, навіть отруйне. Де-небудь в ботанічному саду воно не становить небезпеки для візитерів, але в квартирі з маленькими дітьми або чотириногими вихованцями краще не ризикувати.
Сік цього тропічного американського «прибульця» при неправильному поводженні здатний викликати появу опіків на шкірі і сильне отруєння. Досить пом’яти лист в руках (або – не дай Бог! – надкусити його), щоб заробити серйозні проблеми. За минулі 150 років недосвідчені квітникарі реально обпікалися не один раз. Тому і виникають суперечки на тему про те, чи гідна квартирного розведення дифенбахія (можна тримати вдома) – а прикмети тільки підживлюють ці сумніви.
Насправді цей представник флори може бути дуже корисним. Він не тільки виділяє кисень, але й успішно очищає брудне повітря від токсичних домішок. А ще особливі речовини, які виділяє диффенбахія, знищують віруси, тому в сезон епідемій де-небудь на підприємстві, в магазині і інших місцях скупчення народу рослина зіграє роль головного борця з інфекцією. Особливо корисна диффенбахія в офісі – прикмети обіцяють його «мешканців» підвищену працездатність, розумову активність і успіх у справах.
Філодендрон – красива рослина, яку в народі називають «чоловікогоном». Існують цікаві прикмети щодо цієї квітки. Вони свідчать, що незаміжнім дівчатам філодендрон категорично заборонено тримати в будинку. В іншому випадку, рослина буде проганяти потенційних женихів. Вірити в це чи ні – то вже справа кожного.
Рослина філодендрон належить до сімейства ароїдних. Походить із тропічних лісів Центральної та Південної Америки. Часто називають «серцелистий». Ім’я рослини в перекладі з грецької означає: philos - «любов» і dendron - «дерево». Назва ідеально заявляє про надзвичайну прихильність шанувальників рослин до цієї зеленої перлини. А можливо, відображає звичку філодендрона чіплятися за дерево в природному середовищі існування.
Чому варто вибрати для озеленення саме філодендрон кімнатний?
Листя філодендрона у формі серця — це видовище. Глянсовий темно-зелений відтінок додає елегантності будь-якому приміщенню, що робить його популярним вибором для найсучаснішого інтер’єру. Незалежно від того, чи є ви мінімалістом чи максималістом, кімнатна рослина філодендрон може легко інтегруватися в естетику вашого помешкання.
На додаток до своєї краси, філодендрон відмінно очищає повітря у приміщенні. Це чудовий вибір для тих, хто хоче покращити якість свого життя. Листки рослини відфільтровують поширені забруднювачі повітря, такі як формальдегід.
Для зайнятих людей або новачків у кімнатному садівництві рослина філодендрон – це мрія. Він росте в умовах слабкого та помірного освітлення і може витримувати випадкові перебої в поливі. Стійкість і поблажливість цієї домашньої квітки роблять її ідеальним вибором навіть для початківців
Сингоніум — це одне з самих незвичайних рослин на планеті. Він красивий і динамічний. За структурою він нагадує дику ліану, яка всіяна великою кількістю привабливих і великих листків. І не даремно він так цікавий в плані зовнішнього вигляду, адже належить сімейства ароїдних.
Вже не перші роки цей благородний квітка вирощується в якості декоративного листяні рослини. Він дійсно схожий з ліаною, але має гнучкий і трав’янистий стовбур, який практично від початку і до кінця усіяний неймовірним числом повітряних коренів, які чіпляються за опору.
Значення сингоніум в будинку
Сингоніум має досить корисне значення в будинку для своїх господарів. Якщо б він був людиною і настав час вибирати професію, то сингоніум не помилився б, якщо став синоптиком.
Вся справа в тому, що він у прямому сенсі цього слова пророкує погоду. Звичайно ж це не події на тижні вперед, а лише найближчі. А також він може лише вгадувати наближення дощу.
Перед опадами кімнатний житель починає буквально «плакати». На загострених кінчиках всіх його листя утворюються невеликі крапельки води. Багато надають цьому містичне значення, але даний феномен можна пояснити за допомогою наукових знань.
Не варто забувати, що сингоніум – це виходець із заростей тропічних лісів. Він дуже сильно любить вологу. З цього випливає, що поява на кінчиках листя крапельок – це реакція на підвищення вологості в навколишньому його середовищі. А як відомо, перед дощем завжди підвищується вологість повітря.
Досягає висоти 1,5 м. У догляді досить проста, любить вологу і світло.
Назви рослини: Радермахера, Радермахія китайська (Radermachera chinensis (sinica)), Кімнатний ясен, Стереоспермум сініцум (Stereospermum sinicum).
Популярні сорти рослини. Єдиний кімнатний вид — Радермахера китайська або Кімнатний ясен.
Купівля і вибір рослини. Краще вибирати маленькі рослини, тому що радермахера досить швидко зростає.
Радермахера китайська — Догляд
Освітлення. Радермахера любить світле сонячне місце, оптимально розташувати її біля східних чи західних вікон. Рослину потрібно періодично повертати навколо осі для того щоб її крона і ствол не деформувалися.
Як і більшість кімнатних рослин не любить прямих сонячних променів, тому влітку її необхідно притіняти від полуденного сонця.
Температура. Радермахера нормально себе почуває влітку при температурі 20-25°C. Віддає перевагу свіжому повітрю, тому провітрюйте приміщення, тільки не залишайте її на протязі. Взимку непогано себе почуває при температурі 15-18°C, але не нижче 14°C.
Вологість повітря. При утриманні радермахери в сухій атмосфері її необхідно періодично обприскувати. Обприскувати потрібно водою з фільтра, щоб на листках не залишалося вапняних плям. У літні спекотні дні радермахера не відмовиться від освіжаючого душу.
Полив. У весняно-літній період — полив рясний. Радермахера дуже добре п'є воду. В осінньо-зимовий період — полив більш помірний, але необхідно звернути увагу, щоб верхній шар грунту залишався сухим.
Підживлення. Звичайна підгодівля універсальним або добривом для кімнатних рослин з весни до осені 1 раз у 2 тижні.
Пересадка. Пересаджують радермахеру навесні, молоді рослини — щорічно, дорослі - 1 раз у 2-3 роки. Горщик беруть на розмір більше попереднього, тобто на 2-4 см більше в діаметрі. Ґрунтова суміш: 1 ч. дернової, 1 ч. листової, 1 ч. перегнійної землі й по 0,5 ч. піску і торфу. Головне щоб грунт був поживний. Можна використовувати готовий грунт для троянд. На дно горщика обов'язковий хороший дренаж.
Обрізка і формування. Щоб збільшити кущистість і обмежити висоту радермахеру періодично обрізають.
Цвітіння. Дуже рідко в кімнатних умовах дорослі радермахери цвітуть. Квітки - у вигляді жовтих дзвіночків.
Розмноження. Розмножують радермахеру насінням і живцями. Насіння висівають в удобрений субстрат, накривають прозорим пакетом для збереження вологості. Через 10-14 днів повинні з'явитися паростки, які через 3 тижні розсаджують в невеликі горщики.
Живці, отримані від обрізки навесні, можна укоренити в суміші торфу з піском. Розмір живців повинен бути не більше 10 см. Живці теж потрібно накрити пакетом, стежити, щоб температура не падала нижче 25 ° C і регулярно поливати та обприскувати.
Хвороби та шкідники. Уражається щитівкою, павутинним кліщем. Листя опускаються і підсихають від недостатнього поливу.
Рослини взимку. Обприскуйте регулярно і не пересушуйте радермахеру. Від нестачі світла пагони витягуються і з'являються дрібні листочки. Поставте рослину ближче до вікна.
До відома: Радермахера не переносить тютюнового диму.